ładowanie
Zadaj pytanie
INTEURO - Biznes

Program INTEURO Biznes to jeden z sześciu kluczowych działań Mapy Dobrego Sąsiedztwa INTEURO.INFO powstałej w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód pn. "Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców" współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań".

Program INTEURO Biznes będzie realizowany we współpracy z Miastem Kielce oraz Kieleckim Parkiem Technologicznym.

Do kogo kierowane jest wsparcie?

Program kierowany jest do cudzoziemców - obywateli państw trzecich (spoza UE) - w tym studiujących na uczelniach wyższych w województwie świętokrzyskim.
Wsparcie dotyczy osób zainteresowanych w przyszłości prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Zaplanowano:

  • warsztaty przedsiębiorczości dla 50 obywateli państw spoza UE z województwa świętokrzyskiego - obecnych i przyszłych przedsiębiorców;
  • strefę co-workingu dla 25 obywateli państw spoza UE legalnie studiujących na uczelniach wyższych w województwie świętokrzyskim;
  • warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki z udziałem 200 obywateli państw spoza UE przebywających w województwie świętokrzyskim (rodziny cudzoziemskie: dzieci, młodzież, dorośli).

Przyszli przedsiębiorcy/inwestorzy spoza UE uzyskają także dostęp do ofert inwestycyjnych Miasta Kielce i województwa świętokrzyskiego oraz profesjonalnej informacji w językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Poprzez powyższe działania Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód we współpracy z Miastem Kielce i Kieleckim Parkiem Technologicznym chce wykorzystać potencjał cudzoziemców i zwiększyć ich aktywność w kierunku przedsiębiorczości w mieście i regionie.
Liczymy, że zwiększy to szanse na pozostanie szczególnie przedsiębiorczej młodzieży w województwie świętokrzyskim.


TRWAJĄ ZAPISY NA WARSZTATY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!

Już dziś zapraszamy do kontaktu cudzoziemców zainteresowanych udzałem w bezpłatnych warsztatach przedsiębiorczości w Kieleckim Parku Technologicznym.

Zapisy prowadzimy pod nr tel. +48 573338377 lub e-mail: info@inteuro.info

Skorzystaj także z FORMULARZA ON-LINE!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w ramach dodatkowych dyżurów w godzinach od 16:00 do 20:00 (wybrane dni).

Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców znajduje się w centrum Kielc przy ul. Sienkiewicza 78A (II piętro)

Na Państwa pytania odowiadamy w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Zobacz także REGULAMIN udziału w programie INTEURO BIZNES.


Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Partnerzy i współpraca