ładowanie
Zadaj pytanie
12-14 maja - Dni Otwarte Wydziału Sztuki UJK oraz Europejska Noc Muzeów - zaproszenie dla cudzoziemców

Wydział Sztuki UJK w Kielcach starając się wychodzić naprzeciw potrzebom otoczenia społecznego, jak co roku otwiera swoje pracownie artystyczne, projektowe i galerie mieszkańcom Kielc i regionu świętokrzyskiego.

W czwartek i piątek, 12-13 maja 2022 roku zapraszamy szkoły, grupy zorganizowane i kandydatów na studia w Instytucie Sztuk Wizualnych do udziału w Dniach Jakości Kształcenia. Wydarzenie stanie się okazją do poznania obszarów naszej działalności w zakresie sztuk wizualnych, wzornictwa, w tym rysunku, grafiki warsztatowej, i projektowej, malarstwa, projektowania produktu i mediów cyfrowych. 

Z kolei w sobotę, 14 maja 2022 roku w godz. 18.00-24.00 w ramach Europejskiej Nocy Muzeów organizujemy wraz z Instytutem Sztuk Wizualnych i Katedrą Muzyki Noc Artystów. Program tego specjalnego wydarzenia tworzy szereg atrakcji i niespodzianek, w tym oprowadzania kuratorskie po wystawach i pracowniach, warsztaty artystyczne, pokazy, wykłady i koncert.

Na znak solidarności z Ukrainą przygotowaliśmy z partnerami zewnętrznymi specjalne przedsięwzięcia, które mamy nadzieję, że w istotny sposób przyczynią się do wsparcia kraju będącego ofiarą agresji rosyjskiej. W miejscu tym zapraszamy do wspólnego wyplatania siatek maskujących, warsztatów artystycznych w ramach międzynarodowego projektu "Theory of Protection", tworzenia plakatów i szablonów antywojennych, z kolei przebywające dzieci ukraińskie w Kielcach będą miały okazję przygotować własnoręcznie malowaną ceramikę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się harmonogramem wydarzeń!

Sponsor: Polska Grupa Porcelanowa
Partnerzy: Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód, Ośrodek Sztuki Lescer

Fundusz Azylu Migracji i Integracji
dla cudzoziemców w województwie świętokrzyskim

Założ konto i skorzystaj z bezpłatnego wsparcia w naszym projekcie

+ Zarejestruj się
Partnerzy i współpraca